Beru si vše, co potřebuji ke svému uzdravení.

I my/i granti

17. září 2015 v 21:44 |  pod perexem
I myi granti?
My jsme Granti, to se vidí,
jak vítáme tu cizí nové lidi!
Kapesné a internet,
kdo by tu nechtěl bydlet hned?
....
.
...
I my, obyčejn lidi žijeme tady v České republice. Ne jen vážení vědci, politici anebo "obecná veřejnost", kteří mají potřebu neustále k problémům s uprchlíky něco přicmrndávat, na něco žehrat, někoho děsit no prostě šířit jakékoli velkoplošné a dalekodosažitelné informace o uprchlících.
.
Už mám dost toho všeho okolo, co se ke mě dostává. Potřebuju hned dodat, že se ke mě může dostávat opravdu dost ledasco, protože se snažím "snímat" mediální toky od bulváru po odborná data,
abych byla (dle mého názoru) dostatečně objektivní.

Všelijaké ostatní problémy republiky (Evropské Unie) mi jsou dost u zadku. Pokud vím, že není v mých možnostech jakkoli se do daného problému efektivně otisknout, ať už názorově anebo doslova fyzicky,
nechávám to plavat, a žiju stejně tak, jak žiju.
Problém s imigranty by mi byl stejně u zadku jako ty ostatní věci, kdyby....kdybych nevěděla, jak se žije občanům ČR v azylových domech na území České republiky.

Hýbe se mnou, že prostředky vynakládané na komfort imigrantů jsou mnohdy větší než na platné (=legitimované, v matrice zapsané, na českých úřadech evidované) občany ČR.
Hýbe se mnou, že cizí lidi mohou dosáhnout na věci/prostředky/pomoc/podporu, která je pro vysoké procento domácích lidí v azylových domech nedostupná, nebo dokonce odpíraná!


A hodně, hodně mě štve to, že o tomhle se píše TAK MÁLO, že to naprosto zapadá mezi všema sračkama o tom, KOLIK že těch uprchlíků vlastně u nás je a bude, jaké přestupky už stihli na našem území napáchat, na jaké cizokrajné nemoci se můžeme chystat,
anebo opačnýma sračkama o tom, jak jsme rasističtí, chladní, sobečtí a zlí na chudáky uprchlíky.
...
.Jsem přesvědčena o tom, že když se rozprchnete po azylových domech (ne na prohlídku, ale na skutečný pobyt - azylové domy jsou nejen pro matky s dětmi, ale pro celé rodiny, anebo samotné muže), a zkusíte BUDETE tam několik měsíců, maximálně však 12 na jednom místě, fungovat (to znamená:
1. oběháte si všechny dávky, podpory a další pomoci, které vám pobyt v takovém zařízení umožní bydlet
2. pochopíte stanovený režim v daném AD, a začleníte jej do svého života
3. budete žít pouze z peněž, na které budete mít nárok (to budete koukat)
4. zvládnete se začlenit a vycházet s ostatníma obyvatelema AD
5. vaše děti (pokud máte) se nezačnou počůrávat, koktat, jejich průměr ve škole nebude rapidně klesat a ani jinak se neprojeví stres z toho, jaké mají najednou doma rodiče
6. vaše duševní a fyzická síla nebude vypadat jako sinusoida),

zjistíte, že stávající systém nastavený pro AD málokomu pomůže/umožní posunout se z kategorie "zcela odepsaný člověk". Stávající systém nastavený pro AD pomůže/umožní zapadnout do běžného života jen několika málo jedincům.
V naší České republice cirkuluje XY rodin z jednoho azylového domu do druhého. Někteří cirkulují rádi, u většiny jde ale o cirkulaci nešťastnou, ubíjející. Ubitý člověk má, stejně jako otupělý člověk, hrany dost sbroušené, a tudíž rotuje v jiné osové soustavě, než člověk fungující normálně.
Člověk cirkulující po azylových domech rovná se člověk žijící maximálně 12 měsíců na jednom místě, v jednom městě, na jedné vesnici.
Takovýto člověk nemá moc šancí najít si takové zaměstnání, které by umožnilo
1.uživit sebe a rodinua k tomu platit normální nájem
2. splácet k tomu nějaké resty ze dřívějška (drtivá většina rodin v AD má velké dluhy)
3. zajistit jakoukoli aktivitu/vzdělání/kulturní akci mimo rámec ZŠ

a to především kvůli tomu,
že:
1. neustálé oběhávání úřadů, jednání s nimi a těžké získávání jakékoli podpory zabírá tolik času a hlavně ENERGIE, že nezbývá prostor pro hledání zaměstnání, nebo rekvalifikace.
2. ve většině AD je internet PLACENÝ a lidé žijící v AD vesměs NEUMÍ rychle a efektivně internet používat. Myslím že psát o tom, že si maminka čtyř dětí radši za 30kč napíše deset vzkazů s kamarádkama přes FB anebo sjede inzerátky nezadaných chlapů,
namísto poklikávání na nejasné ikony a zadávání tisíce slov do googlu než začne obrazovka plivat nabídky prací v jiné než manažerské sféře,
není potřeba,
ostatně, 30 korun zaplatíte v AD třeba i za vyprání jedné pračky prádla...
3. málokterý azylový dům disponuje odpovídajícím personálem v oblasti duševní a sociální podpory!!!!! (sociální pracovnice s vámi opakovaně projednává záškoláctví a grázlovinky vašich dětí,
ale vytištěné nabídky rekvalifikací a volných pracovních pozic odpovídajících vašim možnostem od ní nedostanete. A že by někdo speciálně pro vás hledal a vytvářel pracovní místa? Hahahahahahaha.....
Psycholog vás rád vyslechne jednou měsíčně - ostatně máte to nařízené od vaší kurátorky z úřadu - ale jste bez šance, že by jste z jeho úst slyšeli něco o konkrétních možnostech zlepšení vaší situace. Dozvíte se spíše, že jste přetažení, dostanete typy na relaxační techniky, doporučení na léky na uklidnění, v nejlepším případě dostanete kontakty na společnost, která se zabývá oddlužením lidí ve vaší oblasti.


Je to jen velmi úzký výcuc z toho, jak fungují azylové domy. Rozhodně to takto nefunguje ve všech AD na území České republiky (pokud tohle čte někdo, kdo ví o dobře fungujícím AD - dobře fungujícím mám na mysli to, že z jeho dveří neputují lidi do dalšího AD, ale do bytů, ideálně s pracovním úvazkem- prosím napiště mi adresu. Velmi ráda bych se s takovým domem spojila).
Je to velmi nepropracovaný nástin toho, co lze o AD povědět,
není tu ani čárka o (ne)snaze pracovat a rozvíjet vnitřní motivace a schopnosti lidí v AD, nenapsala jsem nic o možnostech volnočasových aktivit pro děti a dalších XY věcech, které vypadají důležitě,
a ráda je se jim napříště budu věnovat podrobně,
ale důležité zas až tak nejsou.
Tenhloe článeček je velmi nepropracovaný nástin toho, co lze od AD povědět, ale je to doufám dostatečné na to, aby bylo patrné, že je naprosto ABSURDNÍ PŘEKRÝVAT A ZAMLČOVAT PODMÍNKY NASTAVENÉ DOMÁCÍM LIDEM PODMÍNKAMI NASTAVENÉ CIZÍM PŘÍCHOZÍM DO NAŠÍ REPUBLIKY !

Kapesné anebo cigarety? Cožeto?


Můj vzkaz je nyní prostý - vykašlete se na hodnocení toho, jestli je náš stát vůči uprchlíkům takový nebo makový a přestaňte psát vlastní názory na celou tuhle kauzu.
Jděte do prdele se všema ještě/už/obecně nezměnitelnýma faktama
a začněte se dívat a hodnotit skutečný věci, se kterýma JDE něco dělat.


budu o tomhle psát víc. Mám co psát, mám proč o tomhle psát.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | Web | 18. září 2015 v 0:01 | Reagovat

Dost smutný obrázek. Nezbývá než se AD vyhnout širokým obloukem. :-) A bude hůř. Změnit lze mnoho, ale když ono se nikomu nechce.

2 fall fall | 18. září 2015 v 6:31 | Reagovat

[1]: lidi furt něco komentujou žeano...achjo.
.
fut má někdo návrhy CO s uprchlíkama ano a ne.
Věř tomu, že kdyby se správní lidi začli ozývat s požadavkem:
"uprchlíci ano, ALE jen pokud DOMÁCI Z ĆR BUDOU MÍT VYŠŠÍ KOMFORT V AD  NEŽ UPRCHLÍCI",

(což by mělo být jasný, že se o vlastní lidi stát stará lépe než o cizí!),

začly by se dít věci!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama