Beru si vše, co potřebuji ke svému uzdravení.

finanční analfabeti...14.7.2015

14. července 2015 v 21:00 |  deníček
Byla jsem se podívat na "semináři" o finanční gramotnosti. Bylo to, jako většina akcí projektů pro sociálně slabé lidi, o hovně. Celkový přístup a atmosféra super, lektor evidentně umí pracovat s lidmi a dělá to s čistým záměrem a otevřeností, což je v dnešní době nepříliš častá kombinace, ale nic to nemění na faktu, že seminář neprobíhá na akademické půdě, ale přímo v "ohnisku" potřebného lidu, tudíž je potřeba míchat teorii s aplikovatelnou, ne obecnou praxí.
Potřebným lidem je docela k ničemu poslechnout si modelové situace ostatních klientů. Tihle lidi potřebují jasné informace, konkrétní částky, v prvé řadě nejrůznějších dávek a náležitostí k nim patřících, a dále pak motivaci k vytváření vlastního rozpočtu a stanovování priorit (= motivaci k chuti naučit se hospodařit).
V neposlední řadě tihle lidi potřebují získat důvěru v sebe samé, aby se postavili čelem svým dluhům, exekucím a dalším závazkům, před kterýma utíkají. Tady? Slušně řečeno převážně kecy kecy a konkrétní data nikde.

Je to smutné, a bohužel to není ani tak problém systému jak by určitě spoustu lidí tvrdilo, ale konkrétních lidí, kteří se na budování a realizaci projektů podílí.
Mám vztek na to, že lidem stále ještě připadne lepší dělat věci nahovno, než je nedělat vůbec.

...jak jsem na tom já, zjistím zítra. Mám pilotní doučovací hodinu s velkýma nemotivovanýma nasranýma děckama ze sociálně slabých rodin. Cíl formální - udělat na konci léta opravné zkoušky a postupit do dalších ročníků.
Cíl neformální - udělat to, co udělat půjde, a neposrat se z toho,
respektive místo hovna radši nic.
koneckonců mám jistotu, že pokud z toho nic nebude,
tak za pár let, až budou stejné nevzdělané a finančně negramotné trosky, jako jejich rodiče
je bude konejšit nějaký schopný projektový lektor či lektorka.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stuprum stuprum | 15. července 2015 v 12:15 | Reagovat

Bůhvíproč mě rozesmála ta vsuvka o vzteku. Na mě se naštěstí nevztahuje. :D Kapitoly o troskách též znám z vlastní zkušenosti. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama